laupäev, 13. mai 2017

Laupäev 13 mai 2017

26. päev - vaba päev

Teise ringi kauplus
Täna ärkasime rõõmsa päiksesepaistega ja tegime hommikusöögi. Tänaseks oli meil esmalt mõttes Hamlet Court. See on tänav, kus on hulganisti väiksemaid poekesi ja väga palju teise ringi poode, Siin tegutsevad teise ringi poed eesmärgipäraselt, kas siis korjavad raha kodututele, kasside varjupaigale, sõjaveteranidele või muuks heategevaks otstarbeks. Igal poel on oma sihtgrupp, keda nad toetavad. Poed on üldiselt väikesed, ja mis salata, tegin minagi mõne ostu. 
Nautisime ilusat ilma, armsaid väikeseid poekesi ning jalutamist. Jalutuskäik viis meid nüüd väikesesse aianduskoperatiivi, kus kogukond kasvatab aiasaadusi ja müüb neid ning näitab, kuidas kasvatada taimi. 
Kogukonna aiapidu

Elav muusika mängis, osalesin vahval MAYPOLE tantsul, mis oli igati lihtne, võimalus oli oslaeda loteriis, lastele oli vahva aaretejaht, osta sai erinevaid taimi ja laste meisterdatud asjakesi. 
Kohalik seltskond
Veetsime siin kohalikega suheldes mõnusasti aega. Jalutasime ringi suhteliselt minimalistlikus aias, aga selle eest oli seal nii kultuuri kui ka metsikut loodust.

Kohalikud pillimehed

Nende lõõtsameeste pilli järgi võiks "Sõle Segajad" ka tantsida. Eks selle eesmärgiga sai ka kontakt antud, aga elame-näeme, ütles pime ja jooksis vastu puud.

Kohal oli kaks batuuti lastele rõõmuks, lastel oli võimalus  seemneid peenrale külvata, saada endale vahva näomaaling näole jne.


Debora Oakley "Patchwork Butterfly"Sellest kaunist ja rahulikust paigast suundusime Victoria avenüüle, et minna Beecroft Atr Gallerysse, kus nautisime kohalikku kunsti. Teemaks oli "Ruby Stitches", kus kasutatud tikkimispisteid, kuid seotud ka teiste erinevate tehnikatega.
Siin kulutasin ikka päris palju aega, sest avamine oli just täna ja tööde autorid tulid uudistama, kes me oleme ja kuidas meeldib. Vestlesin Lynn Lynnega, kes igapäevaselt on hoopis terapeut, kuid hobiks on käsitöö.

Lisaks oli galeriis veel 2 näitust, millest üks oli noored riiete disainerid ning teine "What to do in Southend". Siin oli plakateid, maale ja fotosid läbi ajaloo Southendi piirkonnast.

Jätkasime teadmiste ammutamist Central Museumis ja planetaariumis.
Õhtul vaatasin Eurovisiooni ja toimetasin arvutis.

Central Museum - varjend

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kolmapäev 17 mai 2017

30 päev. See You UK and welcome Estonia Täna hommikul helises äratuskell 3.15. Hommikusöök koosnes sellest, mis veel kapis järgi oli...