kolmapäev, 10. mai 2017

Kolmapäev 10 mai 2017

23. päev - 10 mai
Kolmapäev - tööpäev

Täna hommikul oli tunne, et tahaks veidi kauem magada, eilne matkamine andis veel tunda. Kuid ei miskit unelemist, ikka üles, pesu, söömine ja taas teele tööle.
Täna võtsin rahulikuma matka tööle, ei pea ju jooksma. Pea igal hommikul kohtun vanaprouaga, kes tuleb oma koeraga jalutama. Täna tervitasime juba naeratades, ikka tuttavad juba. Valge labrador on juba 9aastane vabaproua ja naudib rahulikku kõndi. Tööle jõudes ei avanud täna mulle keegi ust, otsustasin sisenda tagauksest. Maja oli vaikne nagu hommikule kohane, sest kõik olid tubades toimetamas. Panin riided ära ja vaatasin ringi, kus miskit vaja on. Läksin Peetri tuppa vaatama, kas kõik korras, kuid nägin, et ta oli selja peal ja hingas väga imelikut. Käed olid külmad, nahk valge. Proovisin talle teed juua anda, kuid ta ei reageerinud pakkumisele. Üsna ruttu tuli ka häire teiste poolt ning otsustati teadata lähedastele, et ta on surija, mis tähendab, et toitu ta enam ei saa. Allkorrusel võtsin ette Briani, kes oli tee maha ajanud, tuli põrand kuivatada. Alay tuli ka ning me vahetasime tema riided ja voodipesu ning tegime ka hommikuse pesu. Briani juures läheb alati aega, sest tal pole tasakaalu ja  ei taha eriti üksi olla.
Nüüd tuli Mazu üles ja taas protseduuride kordus, muidugi on igaühe juures oma veidrused või nüansid, mida on hea teada. 
Tea trolley aeg oli käes, kokk Sheila oli selle juba mulle valmis sättinud ning mul oli vaja minna. Alustasin 2. korruselt, kus on Josephine - temal ma ei leidnud ticknerit, et teele lisada ja ta keeldus teed joomast.  Margared Child oli täna arstide juures liikumas ning teda toas polnud.  Elena toast nr. 14 nägi väga kehva välja ja kurtis valu. Ta oigas voodis, värskendasin ta nägu külma froteerätikuga ning panin selle talle ka lauba peale. Lisaks ei olnud naisel häirekella käepärast. Joan tahtis teed, esmalt panin talle tassi, see ei sobinud, siis valasin tee joogipudelisse, millel olid sangad, see talle ka ei sobinud, nüüd panin tavalisse ja see talle sobis. On ikka veidrusi. 2, korrusel rohkem elanikke polnud, osa olid juba all puhkeruumis. 1. korrusel pakkusin teed Veerale, kes täna millegipärast nuttis ja palus muudkui andeks.  John ei soovinud midagi. Nüüd oli aeg trollitada allkorrusel, siin tahtsid kõik teed ja see kõik võttis aega, aga tehtud see sai.  
Enne lõunat oli majas taas juuksur, kes tegi elanikele soengud pähe. Elleni pidime ka nii panema, et juuksur saaks toimetada, mähkmevahetuse tegime eelnevalt ära. Vahepeal tuli taas häireid teenindada.
Lõuna ringis tuli toit ruttu laiali jagada ning ma toitsin täna Katreeni. Mihale panin toidu lauale ja sinna see ka jäi, sest ta ei saa neelata.

Jätkan homme ...

Lõuna aegu tegi Sheila mulle muna, sinki ja kalapulga laadsed asjad.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kolmapäev 17 mai 2017

30 päev. See You UK and welcome Estonia Täna hommikul helises äratuskell 3.15. Hommikusöök koosnes sellest, mis veel kapis järgi oli...