esmaspäev, 24. aprill 2017

Esmaspäev - 24 aprill 2017

9. päev - uus koht

Ahoi, eile sai veel väga hilja ööni arvutis kirjatükki kirjutatud ning täna sai veidi kauem magatud. Tööle kutsuti meid kella 10ks siis juba LANGLEY LODGE'i, 39 Imperial Avenue, Westcliff-on-Sea SSO 8NQ-sse, et teha taas üks instrueerimine. Mänedžer on siin SARA HARRIS ja omanik N A H Care Ltd. Hakkasime varem minema, sest sinna jalutada oli oma 20 minutit, jõudsime ikka varem. Andsime uksekella ja meid võeti vastu ning saadeti sisse staffi tuppa. Selgus tõsiasi, et manageri poeg oli käeluu murdnud ning ta läks haiglasse. Meid pandi töötajatele assistentideks, mina sain endale sõbraks  Alay (rahvuselt vist afgaan, aga kindel pole), kandis teine peas valget rätikut ja Lindy (lõbus sellike).
Tabel, mis aitab töötamisel
Esmalt kutsusid nad mind kaasa vanaproua juurde, kes on voodis ja tal oli vaja vahetada mähe. Ehmatusega nägin, et naise jalad on voodis väga kronksus ning väga kõhna nägi ta ka välja. Jalgade vahel on abivahendina padi. Keerasime ta küljele, et mähe ära vahetada, aga siis selgus, et temal oli nimme piirkonnas eelnevalt olnud väga suur lamatis, nii suur, et sinna sai rusika panna. nüüdseks oli sellest jäänud ca 5 cm läbimõõduga pindmine lamatis (aste 2 või 3). Hooldajad vaatasid ta üle ja kutsusid õe. Jälgisin õe tegevust: sahtlist võttis huvitava plaastri, puhastas lamatise ära, keeras mingi valge rulli lamatise peale ja spetsiaalse plaastri asetas sinna peale. Väidetavalt saavad nad residentidel kasutatavad vahendid haiglast. Plaastripanekul tõmmati haige koha nahk korralikult pingule ja pärast taas vabaks, seejärel oli plaaster ikka väga krimpsus. Vanaprouale üldse ei meeldinud keeramine, pööramine, pidevalt häälitses ja näitas välja ebameeldivustunnet. Kui õde oli oma toimingud lõpetanud, siis asetasime kliendile uue mähkme ja vahetaisme ka särgi ära. Sain abistada keeramisel ning riietamisel.
Ruum kahele
Ettevalmistus lõunatamiseks
Järgmisena läksime proua juurde, kes on kõiki hooldajaid märgistanud sinikatega. Ta tõsiselt kakleb, kui hakkad tema voodiriideid puutuma. Läksime tema juurde kolmekesi ning kui puudutasin tema voodiriideid, lendas kohe ka rusikas, aga õnneks mitte pihta. Saime suhteliselt rahumeelselt tema voodit kohendada, proual pidi ka nuku kindlasti voodis kaisutada olema. Järgmisena saime külastada perepalatit, kus olid mees ja naine ehk abielupaar. Naine on dementne ning ei räägi, enamuse ajast magab. Temal tuli vahetada mähe, kasvult on proua kogukas. Temalgi mähe vahetatud, sai härrale pakutud erinevaid alkohoolseid jooke, mida ta tarvitab, aga härra ei soovinud midagi, ta oli kontaktne ja suhtlev. Puhkeruumis oli klientide juures märge HOSTx3, mis tähendab, et nende juures tuleb keeralmisel kasutada 3 inimest.
Täna pidi olema meil mingi treening, aga keegi midagi ei rääkinud ja nii siis tuli välja, et me ei treeni. Olin oma saatjate vari ja lisakäsi. Käisime uuesti läbi ka enamiku toad, et kontrollida, kas kõik kliendid on kuivad ja chek list oli vaja samuti täita. Nüüd algas ettevalmistus lõunasöögiks. Köögis askeldas vanem proua ning valmis olid pandud kandikud koos numbritega. Viisin tuppa nr 1 toidu ning seal askeldas keegi naisterahavas ning ma jätsin toidu sinna. Hiljem selgus, et ma oleks pidanud teda toitma hakkama. Pärast viisin tuppa nr 29 toidu ja abistasin proual taldrikut hoida, sest vasak käsi tal ei toiminud, aga ise sai ilusti söömisega hakkama. Pärast toitsin ruumis nr 1 prouat ja temagi sõi toidu kõik ära ning lisaks sai ta veel tarretist.
Magustoiduring ka tehtud, oli aeg endalegi miskit kõhtu laadida - toit maitses küll hea.
Paar töötajat juba sättisid ennast koduteele, sest nendel oli aeg täis. Nüüd tuli taas teha maja peal ring ja mustad nõud kokku korjata ning kirjutada päevaaruandesse, kes kui palju toitu ära sõi. Seda tuleb teha igapäevaselt. Vahepeal heitsime pilgu nn. söögituppa või vaba aja tuppa, kus istus 5 inimest. Parasjagu oli siin käimas karaokelaadne tegevus, kus proua laulis muusika saatel ning mina läksin sinna ka muusika taktis tantsima. Väga hoolitsetud proua tuli ka meiega tantsima ja nii me siis seal tantsisime päris mitu lugu jutti.
Vestlesin Alyaga ja sain selgust, et kui vahettuste plaan on tehtud, siis ise sellesse muudatusi teha ei tohi, vaid tuleb minna manedžeriga vestlema. Näiteks kui sina ei saa teha vahetust, aga keegi teine saab. Ise midagi vahetada ei tohi. Hindadest sain nii palju aru, et tuba maksab ca 600-800 £ nädal. Häire tuli vahepeal ruumist 29, kus proua soovis padja kohendamist ning kampsuni asetamist õlgadele. Tuppa nr 30 oli vaja viia teed, sest tema oli liiga vähe tarbinud vedelikku ja vajas juurde, aga inglastele tuleb alati teed pakkuda. Meie poole pöördus proua, kes palus tema mehe juurde tulla ja särk vahetada. Härral oli ruum suhtliselt kitsas, proua suunati koridori ootama, einelaud viidi koridori peale ning voodi tõmbasime toa keskele, et saaks akna alla minna ja abistada riietumisel.
Kliendi kaust
Vahetasime härra särgi ära ning toodi "hoist" ehk tõstuk, sest härra soovis minna tugitooli. Siin on "hoist" ehk tõstuk hüdrauliline. Abistasin rihmade panemisel ning palusin luba ka ise hüdraulilist tõstukit pumbata, lahkelt lubatigi. Tõstsime härra kõrgemale ning liigutasime tooli kohale ning ma sain hellalt keerata nuppu, et vaikselt tõstuk allapoole lasta. Härra tugitooli aidatud, viisin tõstuki ära ja ukse tegime taas lahti. Külalised, kes siia oma lähedasi vaatama tulid, olid kõik väga hästi riietunud ja soengutes ning kaunistatud, ehtne inglise kultuur.
Iga kliendi kohta on päris paks kaustik, kus on tema kohta kogutud lepingud, analüüsid, kõik, mis kliendiga on tehtud.

Hetkel veel ilus ilmake
Aeg hakkas täis saama ja tõmbasin otsad kokku. Ilm oli veel ilus ning ma ei tahtnud veel koju minna, vaid otsustasin teha väikese matka. Nii läksin veel ümbruskonda matkama. Jalutasin mööda tänavaid ja imetlesin inglise arhitektuuri ning aedu. Hommikune televisioon teadvustas täna õhtul algavast vihmast ning minagi jälgisin taevast. Mõne aja möödudes, nautides pehmet liiva jalgade all, vaatasin taevasse ja nägin hirmuäratavaid pilvi, võtsin minagi taskust jalad välja ja kiirustasin kodule lähemale, et mitte vihma alla jääda Kodu ees olles jäin ootama, kas oodatud vihm ikka tuleb. Muidugi ta tuli, aga ega ma siis ikka päris ootama ka ei jäänud, vaid varjusin ilusti tuppa.
Õhtu kujunes arvutis, sokki kududes, suheldes kodustega ning muusikat kuulates.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kolmapäev 17 mai 2017

30 päev. See You UK and welcome Estonia Täna hommikul helises äratuskell 3.15. Hommikusöök koosnes sellest, mis veel kapis järgi oli...