neljapäev, 20. aprill 2017

Neljapäev 20.aprill 2017

5 päev - Selginemisega


Hommikune äratus oli veidi pilvine, aga tass pätikat ja kodune leib olid head virgutused. Jalutades tööle tegi mu päeva rõõmsaks pesumaja vaateaknal nautlev koer ;)
Otsi koera ......
Palmerston Residental Care Home
Selline on pesuruum
Täna kutsuti meid Palmerston Residental Care Centerisse kella 10.00-ks, et maha pidada mingi koosolek. Jõudsime varem sinna ja tervitasime juba sõbralikult töötajaid. Vahetasin riided ja Ruth tuli juba ka ning tulid ka suuremad bossid kohale. Istusime aiamajas, kus on sisse seatud kontor Billi jaoks. Kohal olime mina, Kati, Ruth, Sara, Bill ja Faith. Pidime selgitama, millised on meie ootused praktikale ning mida me oleme valmis tegema. Nad selgitasid, et me oleme teretulnud, kuid Inglismaa reeglid on väga teistsugused. Selleks, et töötada, on vaja teha läbi 18 erinevat kursust/koolitust. Nad pakkusid meile, et nad viivad läbi meiega 3 erinevat koolitust ja siis me võime vähemasti assisteerida hooldajaid, vastasel juhul võime olla ainult vaatlejad või mitte majja tulla enam. Olime rõõmuga nõus vastu võtma koolitused, et mitte niisama vaadelda, vaid ikka olla abiks.
Saime siis täna oma ESIMESE KOOLITUSE, milleks oli toidu käitlemine. Läksime Bliss Care Home'i, ning kogunesime kellegi residendi tuppa. Meid kogunes sinna kokku 6 inimest ning koolituse läbiviijaks oli RUTH GATES - meie juhendaja. Paari tunni jooksul viidi meid kurssi toiduainete säilitamisega, hoiustamisega, serveerimisga. Mulle meenutas koolitus instrueerimist tööandja poolt. No hea seegi, et see sai tehtud. Homme on meid ootamas järgmine koolitus, aga sellest juba homme.
Nüüd tagasi "oma majja" ning taas jätkasin toimetamist, hetkel ei olnud muud, kui tuli köögis nõud peasta. Musti nõusid toodi pidevalt juurde. Pärast pidime need ka ära kuivatama. Nõud tuli panna ka oma kohale tagasi. Tervitasin ka meie musta kassi, keda Mandy pidevalt toidab. Teel Madeline'i tuppa teed viima tuli ka Maddy sinnapoole ja kui ma nägin, et nad pesevad Madelinet, siis ma ei läinud tuppa häirima, tee andsin Maddy kätte. Stellat aitasin tee joomisel aga ta ei tahtnud väga seda juua, panin kõrre sisse, et oleks mugavam. Pärast tulid Tony ja Maddy (tänased hooldajad) Stellat voodis pesema ning mina lahkusin. Edna tegi ka mitmel korral häiret, korra tahtis tulla TV tuppa ja siis varsti juba tagasi oma tuppa voodisse. Bella käis muudkui tualeti vahet, saatsin teda mitu korda teekonnal ning taas tagasi. Rita on suur ja kogukas naine, keda aitasin täna pärast vannist tulekut tõstukiga tugitooli tõsta. Muidugi ma ei tohtinud masinat puutuda, vaid olin lisakäeks, et sujuvalt Rita kohale saaks. Köögis tuli põrand ära pühkida ja pesta ning siin tuli jälgida, et pesemisel kasutad rohelise triibuga moppi, mis on ainult köögi koristamiseks.  Saime koos Dacega (hooldaja Lätist) vahetada toas nr 14/15 kõik voodipesu ära vahetada ning madratsid ka ära desinfitseerida. Hetkel on tuba tühi, sest Kitty läks koju. Vahetasin voodis teki ära, sest see lõhnas. Panin tähele, et voodipesu siin ei triigita ning ei panda korralikult (Anu soovitus) ka kokku. Linadel ja padjapüüridel tuvastasin kollakaid plekke ning juhtisin Dace tähelepanu sellele, aga vastus tuli selline, et nii see siin on ja... Minu silmis olid need määrdunud:(.

Elanikud: Ground floor - Margared, Madeline (Mondy), Enid, Edna, Rita
                 1 st floor - Margared, Barbara, Steven, Stella, June, Bella
                 2 nd floor - Tony, Enid, Bill, Nancy,  Tricha (Kitty)
Kokku on 22 voodikohta.

Tööpäeva lõpetasin pärast kella 17. Inglismaal on kaubandus harjumatu, kõik poed suletakse kell 17-18. Mul oli väga vaja ju lõng leida, et kudumist alustada. Nii võtsin pärast tööd jalad selga, lidusin "koju", sain õnneks ka teised võtmed, et saaksime erinevatel aegadel liikuda. Tõttasin siis kohe shopping streetile vaatama, kas leian mingisugust lõnga. Kõik poed olid juba sulgemisel või sulgunud, leidsin lõpuks mingi pudi-padi poe, kust sain ka oma kauaigatsetud lõnga kätte. Kell oli veel vähe ja nii astusin söögikohast läbi ning tulin siis piki kallast jalutades kodu poole. Kokku võttis selline matk oma 3 tunnikest ära. Õhtul sai blogi kirjutatud ja juba uues päevas sain alles magama.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kolmapäev 17 mai 2017

30 päev. See You UK and welcome Estonia Täna hommikul helises äratuskell 3.15. Hommikusöök koosnes sellest, mis veel kapis järgi oli...