pühapäev, 30. aprill 2017

Pühapäev - vaba päev

15. päev - vabadus volberdada 

Teekond kaugustesse
Ahoi, äratus! Vaja üles otsida kostüümid ja minna tšillima. Eile õhtu läks pikalt arvutis nokkimisega ja muidugi ma sain oma ühe soki valmis. Vähemasti saab üks jalg nüüd vahel soojas olla ja siis soki teise jalga panna. Täna tegime paar võileivaampsu ja tuli tahtmine ka teine tass "pätikat" otsa teha, sest ühest jäi nagu väheks. Väljas tervitas meid veidi tuuline, aga päikesepaisteline ja rõõmus ilm. 
Vahva leiutis :)
Täna võtsime teekonna Thamesi suudme poole, kus maa teeb käänaku. Detailed_History_of_Shoebury_Garrison.pdf. Enne väljumist pidasin endaga sõnasõda, et mida selga panna, sest liikudes hakkab soe, aga pigem on mul kogu aeg jahe olek. Otsustasin lisapluusi kaasa võtta. Tõttasime siis välja. Käisime veel High Streetil, kus jõime tassikese kohvi ja sõime meie mõistes küpsekartulit. Huvitav, miks meil Eestis neid ei pakuta söögikohtades? Veetase oli mineku hetkel suhteliselt kõrge, aga tegime kindlaks, et tegelikult oli mõõn käimas. Meie teekonda rõõmustas selline isetehud motikas, ajasin mehega veidi juttu ka, ta oli selle ostnud alles eelmisel aastal.
566 rannamajakest
Nautisime armast merevaadet ja neid vahvaid supelmajakesi, mida oli kokku 566. Milleks nad on, see jäi meil teadmata, kas rannakaluritele või purjepaatide omanikele, aga kõik need majad olid nummerdatud. Siin oli ka väga armas terrassikohvik, kus tagasiteel puhkepeatuse tegime.  Rühkisime ikka taas edasi, taamal helendamas mingi imelik asi, millest kaugusest aru ei saanud.                                        
Poppies wave - mooni laine
Vahepeal vaatasin oma sammulugejat ja tuvastasin, et 15 000 sammu on juba astutud, tõdesin, et täna tuleb siin rekordarv sammusid. Jõudsimegi oma eesmärgi juurde, mis on POPPIES TOUR. Ehk meil nagu sinilille kampaania veteranide heaks. "Mooni lained" on ajutine https://www.1418now.org.uk/commissions/poppies/. Siit saate vaadata lähemalt. NKK- meil on siit palju õppida ja ka miks mitte midagi samalaadset teha ;). Jalad andsid juba endast tunda, aga kauguses nägime veel ühte eesmärki. Sinna me enam siiski ei läinud, tuleb
ikka oma võimeid ka reaalselt hinnata. See, mis meil silma jäi, oli Cold War Defence Boom, mille ülesandeks oli kontrollida laevaliiklust Thamesi jõel. Siht saavutatud ja tagasiteele kodu poole. Teel tegime peatuse, sest kodus süüa teha ei saa ja võtsime õhtueine. Hinnad on siin kõik praktiliselt 15 £ ringis ja joogid 4-5£. Vaadates merele nägime imelikku asja, nagu oleks allvelaev. Arutasime, kas allveelaev mahub siin liikuma ja kas see seisab või liigub. Vastus jäi meil veel õhku rippuma. Vahepeal tuli juba ka mõni piisk vihma, kuid see oli ainult hirmutamiseks. Õnnelikult jõudsime kuivadena koju. Kõht oli täis, olek oli mõnus ja nii istusime st lebotasime voodis, sest meie toas lauda pole, kus taga saaks inimese moodi istuda, aga pole häda - elu on ilus ja värviline.                                                        
Õitsev kadakas
Leidsime looduse leiuna - õitseva kadaka. Ta oli puutudes okkaline nagu kadakas, aga kes talle need õied külge on kleepinud - eks need Blocksbergi mäel olevad nõiad on siin toimetanud :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kolmapäev 17 mai 2017

30 päev. See You UK and welcome Estonia Täna hommikul helises äratuskell 3.15. Hommikusöök koosnes sellest, mis veel kapis järgi oli...